A A A
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Scenariusze lekcji - Fundacja Uniwersytet Dzieci

Adres:
ul. Mydlarska 4
30-703 Kraków

Date kontaktowe:
Telefon: +48 533 307 410
Email: scenariuszelekcji@ud.edu.pl

Scenariusze lekcji - Fundacja Uniwersytet Dzieci

Scenariusze lekcji - nowoczesne narzędzie dla nauczycieli, ciekawe lekcje dla uczniów.

W każdym tygodniu roku szkolnego nauczyciel przygotowuje 20 lekcji.

Każda lekcja to wymagające spotkanie z grupą bardzo młodych i energicznych uczniów.

Każdy z uczniów ma inne zainteresowania, temperament, zdolności, a przed sobą - wyzwania przyszłości. To dużo pracy i ogromna odpowiedzialność. 

Fundacja Uniwersytet Dzieci od lat realizuje projekty w szkołach podstawowych. Początkowo były to warsztaty realizowane przez naukowców w klasach połączone z uroczystym wykładem dla nauczycieli i uczniów, kolejno program szkolenia nauczycieli i przygotowania pierwszych scenariuszy lekcji napisanych wspólnie przez naukowców i nauczycieli, a obecnie rozwijamy platformę internetową z bezpłatnymi scenariuszami lekcji dla klas szkół podstawowych www.scenariuszelekcji.edu.pl 

Poznaliśmy potrzeby nauczycieli i wiemy jak możemy im pomóc. Platforma wiedzy www.scenariuszelekcji.edu.pl zawiera materiały, które umożliwiają przygotowanie i zrealizowanie ciekawej i aktywnej lekcji. Mogą z niej korzystać nauczyciele szkoły podstawowej, bez względu na staż, rodzaj szkoły i wielkość miejscowości. Każda klasa może zmienić się w Uniwersytet Dzieci. Nauczyciele mogą sięgać po scenariusze okazjonalnie lub korzystać z nich regularnie.  Na naszej platformie czeka ponad 130 scenariuszy przygotowanych przez naukowców i ekspertów. Każdy zawiera instrukcje do doświadczeń, karty pracy, opisy zabaw naukowych, a także krótki film,  w którym naukowiec lub ekspert wprowadza uczniów w tematykę zajęć. Co miesiąc będziemy publikować 10 nowych scenariuszy, napisanych w oparciu o najciekawsze zajęcia Uniwersytetu Dzieci i uwzględniających szkolne wymagania. Do programu można przystąpić w dowolnym momencie roku szkolnego. Współpraca Fundacji Uniwersytet Dzieci z nauczycielami szkół podstawowych to również regularne bezpłatne szkolenia kompetencyjne dotyczące metody pytań i doświadczeń oraz organizowanie i udział w konferencjach dedykowanych nauczycielom.

Pokaż wszystkie zasoby Instytucji

Zasoby dodane przez dostawcę