A A A
Zaloguj Zarejestruj
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Katalog zasobów Wyniki wyszukiwania

Uruchom Pobierz zasób

Szkoła dla wszystkich. Uczeń niepełnosprawny w szkole ogólnodostępnej


Publikacja przybliża projekt Szkoła dla wszystkich zrealizowany przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Celem projektu było określenie obszarów, w którym należy pomóc nauczycielowi w edukacji dziecka niepełnosprawnego.

 

Pierwsza część publikacji to prezentacja założeń projektu, jego celów i zadań. Druga część ma charakter sprawozdawczo-interpretacyjny i dotyczy przebiegu realizacji projektu w pięciu wytypowanych województwach, warunki oraz efekty realizacji projektu w wybranych szkołach, w których uczą się dzieci niepełnosprawne. Część trzecia publikacji prezentuje wybrane formy, które nie tylko służą nauczycielowi w określeniu potrzeb dziecka, ale mogą też być włączone w bezpośrednią pracę z dzieckiem lub z grupą rówieśników, w której ono przebywa. Ostatnia część zawiera wypracowane wnioski z realizacji projektu, które mogą być  podstawą do zmian.

 

Publikacja sfnansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu Bezpieczna i Przyjazna Szkoła.


  Liczba wyświetleń: 6689
  Liczba pobrań: 167
  Dodano: 2011-07-11
IMP_1028208 (66137)