A A A
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Adres:
ul. Lindleya 8
90-131 Łódź

Date kontaktowe:
Telefon: 422350163
Email: ksiegarnia@uni.lodz.pl

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Jesteśmy jedną z największych oficyn uczelnianych. Nasze publikacje skupione są wokół podstawowych dyscyplin uniwersyteckich i tematyki interdyscyplinarnej, zaś autorami prac są pracownicy naukowi uczelni oraz wybitni znawcy przedmiotu w kraju i za granicą oraz doświadczeni praktycy.

Opracowaliśmy serię Terapia Pedagogiczna. Warsztaty i Scenariusze Zajęć przeznaczoną dla nauczycieli i pedagogów. Ukazały się w jej ramach już dwie książki:

Publikacja umożliwia nauczycielom i pedagogom  wzbogacić swoje zajęcia o elementy arteterapii. Książka zawiera kompletne konspekty zajęć przeznaczonych dla grup w różnym wieku i na różnych etapach edukacji, w szkole i poza szkołą. Zajęcia nakierowane są na rozwój konkretnych umiejętności lub przezwyciężanie określonych trudności. Całość poprzedza rozdział teoretyczny pozwalający na usystematyzowanie wiedzy zawartej w książce.

Książka pozwoli wykorzystać socjoterapię w pracy wychowawczej nauczycielom, wychowawcom i opiekunom. Publikacja zawiera opis postępowania diagnostycznego oraz scenariusze zajęć socjoterapeutycznych do pracy z dziećmi agresywnymi, przeznaczone dla dwóch grup wiekowych uczniów (6-9-letnich oraz 10-12-latków).

Wszystkie publikacje w serii są inspirowane wieloletnimi doświadczeniami dydaktycznymi i terapeutycznymi autorek.

Obecnie przygotowujemy też serię Edukacja dla Mądrości adresowaną również do nauczycieli i pedagogów. Jeszcze w tym roku ukażą się w jej ramach trzy nowe książki, wszystkie autorstwa Elżbiety Płóciennik:

  • Rozwijanie mądrości dziecka. Koncepcja i wskazówki metodyczne
  • Rozwijanie  mądrości w praktyce edukacyjnej. Scenariusze zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej
  • Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej. Scenariusze zajęć dla młodzieży

Wszystkich nauczycieli i pedagogów zainteresowanych wspomnianymi książkami w pełnej wersji zachęcamy do kontaktu z Wydawnictwem Uniwersytetu Łódzkiego przez stronę internetową – www.wydawnictwo.uni.lodz.pl, adres e-mail: ksiegarnia@uni.lodz.pl lub telefonicznie (42) 665 58 63.

Pokaż wszystkie zasoby Instytucji

Zasoby dodane przez dostawcę