4. Korzystanie z zasobów

Wyświetlanie zasobów w oknie przeglądarki

Aby uruchomić zasób, nie pobierając go na dysk twardy, należy przejść do strony zasobu, a następnie kliknąć przycisk „Uruchom”. W przeglądarce zostanie otwarta nowa karta, na której będzie wyświetlony zasób.

Należy pamiętać, że w przeglądarce internetowej nie można uruchomić wszystkich typów plików i niektóre z nich będą wymagały pobrania (np. dokumenty MS Office — *.doc, *.xls).

Przeglądanie i pobieranie dostępnych wersji zasobu

Aby wyświetlić dostępne wersje zasobu, należy przejść do zakładki „Pliki” na stronie zasobu. W tytule zakładki znajduje się liczba plików dostarczonych dla tego zasobu.

Lista plików zawiera następujące informacje o każdym pliku: nazwa, rozszerzenie, przeznaczenie (urządzenia stacjonarne lub mobilne), poprawność funkcjonowania w różnych systemach operacyjnych i oczywiście rozmiar.

Można pobrać jeden plik z listy lub wszystkie w paczce .zip, wybierając odpowiednie łącze.

Udostępnianie zasobów na stronie internetowej

Zasoby portalu Scholaris można umieścić na dowolnej stronie internetowej w postaci ramki. W tym celu należy kliknąć przycisk „Udostępnij” na stronie zasobu.

Teraz można podać szerokość ramki w pikselach, aby dostosować ją do naszej strony internetowej. Można również zmienić jej kolor.

Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Generuj kod”, skopiować go i wkleić do kodu wybranej strony, aby był na niej wyświetlany zasób portalu Scholaris.

Udostępnianie zasobów w portalach społecznościowych

Portal został zintegrowany z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi — Facebook, Twitter i Google+.

Aby podzielić się informacją o zasobie ze swoimi znajomymi, wystarczy kliknąć jeden z przycisków portali na stronie zasobu. Zostanie otwarte nowe okno, w którym można sią zalogować do danego portalu. Różne typy zasobów będą wyświetlane w różny sposób, jednak zawsze będą widoczne na stronie profilu użytkownika.